o sklepie b.jpg

 

O sklepie

 

 

Polskie Specjały to sklep internetowy, w którym można znaleźć przede wszystkim naturalne, tradycyjnie wędzone wędliny domowe. Dodatkowo oferujemy przyprawy bez soli i bez konserwantów.

Polskie Specjały powstały jako efekt poszukiwań tego, co dobre, proste, naturalne, a jednak tak ciężko dostępne.

 

Obecnie wielkie zakłady mięsne produkują wędliny pozbawione smaku, jaki kojarzy nam się  z dzieciństwem. Chociaż rynek wędlin tradycyjnie wędzonych jest coraz większy i bardzo dynamicznie się rozwija, a duże przedsiębiorstwa wędliniarskie oferują linie premium, które są dostępne w dużych sklepach, to niestety, przy skali takiej produkcji, nie można mówić o procesie powstawania tych wyrobów jako całkowicie tradycyjnym. Co więcej, bardzo często produkty te „malowane” są koncentratem dymu wędzarniczego. W najlepszym zaś wypadku wędzone są na zrębkach wiórowych w przemysłowych wędzarniach elektrycznych.

 

Ostatnimi laty następuje wzrost zainteresowania żywnością zdrową i nieprzetworzoną. Społeczeństwo zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, co oferowane jest w konwencjonalnych sklepach. Wędliny są bardzo mocno przetworzone, dodaje się do nich dużo chemii, a zawartość mięsa jest niska. Skoro tu trafiłeś, to odmiany szukasz także i Ty. Dodatkową wartością w przygotowanej dla Państwa ofercie jest oszczędność czasu. Od teraz nie musisz już stać w kolejkach po wątpliwej jakości wędliny. To my, osobiście i darmowo, dowieziemy Państwu produkty, które zachwycą jakością.

 

Oferowane przez nas produkty swój wyjątkowy smak zawdzięczają tradycyjnym recepturom i niepowtarzalnym aromatom służącego nam do opalania drzewa akacjowego, dębowego i owocowego. Każdy wyrób wędzony jest w tradycyjnych kadziach i pozbawiony nienaturalnych składników, barwników, glutaminianu sodu czy konserwantów. Do marynowania użyte zostały jedynie naturalne przyprawy, takie jak: czosnek, jałowiec, sól i pieprz, które zmieszane zostały bezpośrednio przed użyciem. Taki sposób przyrządzania wyrobów wpływa na ich świeżość, która wynosi do 3 tygodni, a nawet dłużej. Szybko poznają to i Państwo, gdy wędliny po dłuższym czasie nie zrobią się śliskie, a jedynie naturalnie podsuszą się.

 

Nasze produkty są legalnie dopuszczone do obrotu pod numerem weterynaryjnym PL14147210IW, posiadają świadectwo badań weterynaryjnych.

 

Zdjęcia produktów, które znajdują się na naszej stronie przedstawiają dokładnie takie wyroby jakie mogą stać się przysmakiem na Państwa stole.

 

Zachęcamy do zakupów !